KATALÓG TOVARU
TOP TOVAR
 

 REKLAMA

TOPlist
Vážení zákazníci,

v tejto sekcii Vám ponúkame niekoľko rád a informácií pred vlastným nákupom tovaru. Ponuka tovaru je totiž veľmi široká a niektoré informácie u tovaru môžu byť nedostatočné. Nasledujúce rady by Vám mali aspoň trochu kategórii výrobkov viac priblížiť a zodpovedať niektoré Vaše často opakujúce sa otázky. Dôležité je pred vlastným nákupom si zistiť čo najviac informácií o výrobku.

Každý rodič musí poznať svoje dieťa a sám posúdiť, či je schopné tú, či onú vec obsluhovať. Neexistuje jednotný systém, podľa ktorého by predajca mohol povedať, "táto motorka je pre deti od 4 rokov". Vždy je nutné prihliadnuť k povahe a skúsenostiam budúceho jazdca, napríklad či vie jazdiť na bicykli, alebo či už dokonca jazdil na motorke a pod. Určite berte do úvahy, ako rýchlo Vaše dieťa rastie, v závislosti na tom, kedy napr motorku kupujete. Ak kúpite motorku v novembri, synovi ju dáte k Vianociam a jazdiť na nej začnete v marci, teda skoro pol roka po tom čo ju kúpite, určite trochu povyrastie.

Nasledujúce rady a odporúčania sú zostavené podľa našich skúseností a skúseností našich spokojných zákazníkov za dobu čo sa predajom týchto strojov zaoberáme. Detské štvorkolky, minibike a podobné srtoje predávame od roku 2005.


Detské štvorkolky

Mnoho rodičov sa nemôžu rozhodnúť, či kúpiť svojmu dieťaťu benzínovú, či elektrickú štvorkolku. Každá štvorkolka má svoje výhody a nevýhody, tu je niečo málo rád, ktoré Vám snáď pomôžu sa rozhodnúť ...

Benzínová štvorkolka 49ccm

Detská benzínová štvorkolka je vhodná pre deti od cca 3 rokov veku a veľkosti cca 100cm. Plyn sa pridáva páčkou na palec na pravej strane riadidiel ako u veľkých štvorkoliek. Štvorkolka môže byť vybavená diaľkovým ovládaním, ktorým je možnosť na cca 120m štvorkolku naštartovať a vypnúť motor v prípade že sa dieťa rúti potrebné na prekážku. Štvorkolka sa štartuje elektricky, tlačidlom na riadidlách alebo na DO, či manuálne (ako motorová píla). Na štvorkolke je možnosť jazdiť prakticky celý deň, stačí len doliať benzín. Štvorkolka je osadená 4 ", alebo 6" kolesami. Všeobecne platí, že väčšie kolesá prejdú pohodlne väčšie nerovnosti, rozdiel medzi 4 "a 6" palcovými kolesami je v tomto zmysle minimálne, takže sa jedná z väčšej časti len o dizajnovú záležitosť. So 6 "kolesami je štvorkolka opticky väčšia, je asi o 2 cm vyššie nad zemou, od stupačiek k sedlu sa však rozmer od 4" na rovnakom modeli nelíši.
Benzínová štvorkolka je hlučnějčí (ako elektrická) a vyžaduje o trošku väčšiu údržbu. Pretože je vybavená dvojtaktným motorom, je nutné čas od času vyčistiť karburátor. Palivo je MIX - Natural 95 + vysokootáčkový olej.

Elektrická štvorkolka 500W, 800W, 1000W


Detská štvorkolka je vhodná pre deti od cca 3 rokov veku a veľkosti cca 100cm. Plyn sa pridáva rychlopalom na pravej strane riadidiel ako u motorky. Pridávanie plynu je plynulé (čím viac pridáte, tým rýchlejšie idete). Štvorkolka môže byť vybavená dvoch, alebo troch stupňovým obmedzovačom rýchlosti. Väčšinou sa nechá obmedziť 10, 20 alebo 30 Km / h Obmedzenie sa nastavuje kľúčikom, aby si dieťa rýchlosť nemohlo samo prepnúť. Štvorkolka je veľmi tichá a tak nie je problém s ňou ísť napríklad do parku, do mesta, alebo jazdiť v husto zastavanej oblasti. Rozhodne sa NEVYKONÁVA o plastové autíčka, ktorá stretávate na chodníku a ktoré majú problém vyjsť malinký kopček. Štvorkolky sú vybavené motorom 500, 800, alebo 1000W. Všetky motory sú dostatočne silné, aby vyšli aj väčšie kopec a nie je problém aby uviezla aj dospelého človeka. Štvorkolka na jedno nabitie prejde cca 15 - 18 Km. Samozrejme záleží na váhe pasažiera, na kvalite nastavenia stroja (namazanie a našponování reťaze, zbiehavosť predných kolies, nesmie pribrzďovať brzda, atď) profilu trasy, povrchu trasy (pevný asfalt / tráva). Štvorkolka sa do plna nabíja cca 6 hodín. Štvorkolka potrebuje len minimálnu údržbu. Štvorkolka je vybavená spiatočkou (elektrický prepínač je umiestnený na nádrži)

Benzínová štvorkolka ATV 125cc

Detská štvorkolka ATV 125cc je vhodná pre deti cca od 7 rokov av pohode sa na nej zmestí aj dospelá osoba. Plyn sa pridáva páčkou na palec na pravej strane riadidiel ako u veľkých štvorkoliek. Štvorkolka môže byť vybavená diaľkovým ovládaním, ktorým je možnosť na cca 120m štvorkolku naštartovať a vypnúť motor v prípade že sa dieťa rúti potrebné na prekážku. Na štvorkolke je možnosť jazdiť prakticky celý deň, stačí len doliať benzín. Štvortaktný motor je relatívne tichý, asi ako klasická cestovná motorka. Palivo je Natural 95. Štvorkolka je automatická - radenie iba vpred / vzad (vpred / neutral / spiatočka), alebo poloautomatická 3 rýchlosti vpred + spiatočka (1-2-3 vpred / neutral / spiatočka) - radí sa bez spojky, iba sa nechajú opadnúť oráčky a rýchlosť sa zaradí. Ak sa zastavuje, nekrčí sa spojka, ale normálne sa zastaví, po tej je možné opäť pridať a štvorkolka sa rozbehne, len ak chcete ísť rýchlejšie, zaradíte ďalší rýchlostný stupeň. Štvorkolka sa štartuje elektrickým štartérom na riadidlách, alebo pomocou diaľkového ovládača. Štvorkolka je osadená 7 ", alebo 8" kolesami.

Benzínová štvorkolka ATV 150cc

Detská štvorkolka ATV 150cc je už veľká štvorkolka a je veľkosťou vhodná ako pre deti cca od 13 rokov, tak aj pre dospelých. Na štvorkolke je možnosť jazdiť prakticky celý deň, stačí len doliať benzín. Štvortaktný motor je relatívne tichý, asi ako klasická cestovná motorka. Palivo je Natural 95. Štvorkolka je automatická - radenie iba vpred / vzad (vpred / neutral / spiatočka). Štvorkolka sa štartuje elektrickým štartérom na riadidlách.


Minicross 49cc

Minicross môže byť osadený kolesami 6 ", 10", alebo v poslednej dobe aj kombináciou 12 "v předu/10" vzadu, či dokonca 14 "v předu/12" vzadu. Všeobecne platí, že čím väčšie koleso, tým lepšie prejde nerovnosti av teréne je motorka stabilnejšie.
Minicross, ktorý má kolesá 6 "je určený pre najmenších, cca 5tich ročné deti, výškovo od cca 120cm, ktoré majú malé, alebo žiadne skúsenosti s jazdou na motorke, či bicykli.
Minicross 49ccm s 10 "kolesami je len o trochu väčšia, ako vyššie spomínaný model. Táto motorka má dizajn, ktorý sa už veľmi podobá dospelým cross motorkám, sedadlo je cca o 5-10cm vyššie a celková dĺžka motorky je o zhruba 10cm väčší. Tieto motorky môžu byť osadené dvojtaktným motorom 49ccm v základnom prevedení s výkonom cca 3,5 HP. Tieto motory môžu byť doplnené sadou Big Bore, čo navýši výkon v závislosti na type o 1-3HP. Na minicross je možné namontovať veľa tuningových dielov, ktoré zvišují výkon. Jedná sa najmä o sadu Big Bore (u niektorých modelov je namontovaná z výroby), tuningový karburátor, športový výfuk, tuningové spojka a ďalšie komponenty. Za použitie tuningových dielov môže výkon motora dosiahnuť až 10HP a otáčky sa môžu zvýšiť z 8500 ot / min na 17500 ot / min. V niektorých modeloch minicross môže byť namontovaný štvortaktný motor 49ccm o výkone 4Hp. Minicross je určená pre deti 5let a viac a od 125cm výšky. Minicross uvezie aj dospelého človeka o váhe 90kg a 180cm vysokého, ale to pravé si myslím, že je to tak do 8-9 rokov. Potom by som odporučil postúpiť o niečo vyššie.
Trochu iná kategória sú minicross ktorá má kolesá o velokosti 12/10 "a 14/12". Sú opäť o trochu väčšie a sú osadené motorom o objeme 49ccm, ale vĨkonu je vylazeném na 9HP. Táto motorka je dizajnovo rovnaká ako dospelé dirtbike a konštrukčne nemá s predchádzajúcimi modelmi nič spoločné. Minicross sa štartuje štartovacie pákou (nakopávaním), rovnako ako dospelá cross. Je určená pre osoby od cca 6-7 rokov, ale tu už odporúčame nejaké, aspoň malé skúsenosti.


Minibike 49cc

Minibike 49ccm je opticky najmenšie motorka aká je bežne k dostaniu. Táto motorka je určená pre jazdu po spevnenom povrchu. Nie je vhodné s ňou jazdiť v teréne. Motorku zvlávne dieťa cca od 110cm a veku 4-5rokov. Minibike je konštruovaná až do Váhy 110kg a vďaka tvaru a spôsobu ako sa na nej sedí je vhodná aj pre dospelých. Bez problémov sa na ňu zloží aj dvoch metrová osoba. Napr. minicross, hoci je väčšia, tak vďaka posedu sa na nej dospelému človeku pôjde o dosť horšie, než na minibike. Pre oteckov teda odporúčame tento model. Minibike je osadená motorom s objemom 49ccZákladní výkon 3,4 HP, niektoré modely 3,9 HP a ak je motorka z výroby vybavená sadou Big Bore, podľa typu je výkon ešte o 1-3HP vyššia. Na cestnej minibike je možné namontovať veľa tuningových dielov, ktoré zvišují výkon. Jedná sa najmä o sadu BigBore (u niektorých modelov je namontovaná z výroby), tuningový karburátor, športový výfuk, tuningové spojka a ďalšie komponenty. Za použitie tuningových dielov môže výkon motora dosiahnuť až 10HP a otáčky sa môžu zvýšiť z 8500 ot / min na 17500 ot / min.


Minimotard 49cc

Minimotard Hobbit 49ccm je kombinácia Minicross a minibike. Rám, pružiny av podstate celú konštrukciu minimotard prevzal z minicross a kolesá sa cestným vzorlem zase z minibike.
Na minimotard je možné namontovať veľa tuningových dielov, ktoré zvišují výkon. Jedná sa napríklad o sadu BigBore, tuningový karburátor, športový výfuk, tuningové spojka a ďalšie komponenty. Za použitie tuningových dielov môže výkon motora dosiahnuť až 10HP a otáčky sa môžu zvýšiť z 8500 ot / min na 17500 ot / min.


Dirtbike 110cc, 125cc, 150cc, 250cc

Dirtbike s týmito motormi existujú v rôznych veľkostiach, preto na nich môžu jazdiť deti aj dospelí. Sú určené cca od 9-10 rokov. Nejčastěni sú osadené motorom 110cc, 125cc, 150cc, alebo 250cc s výkonom od cca 7,5 HP. Na tieto modely sa najčastejšie montujú kolesá o rozmere 14/12 alebo 17/14, ale stretneme sa aj s prevedením 10/10, či napríklad 12/10.


Elektrická motorová kolobežka 500W, 800W, 1000W

Elektrické motokoloběžky sú v poslednej dobe veľmi obľúbené, povedal by som že aj praktické. Sú veľmi tiché, môžete s nimi jazdiť všade tam, kde môžete na bicykli. Podľa vlastných skúseností je schopná kolobežka pri pohodovej jazde (nie na plný plyn) nabehnúť na jedno nadobudnutie až 20km (testované v stredných Čechách - okolie Benešova). S kolobežkou je možné ísť po ceste, v parku, po pešej zóne a pod. Veľmi lacný prevádzku, cca 5, -CZK/100Km

Prevádzka na pozemných komunikáciách (Prevádzka na ceste)

Kolobežky s pomocným motorom (tj kolobežka, ktorá je dodatočne osadená motorom a je možné ju prevádzkovať aj bez použitia motora odstrkovaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDSR č 341/2002 Z. z, príloha 13. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia, bez povinného ručenia a RZ. Aby smela kolobežka s pomocným motorom na komunikácie nesmie byť jej výkon viac ako 1kW a jej max rýchlosť nesmie byť vyššia ako 25 km / h
Ak kolobežku dovybavíte odrazkami, predným a zadným svetlom, môžete bez obáv jazdiť po ceste. Niektoré kolobežky, ktoré máme v ponuke, majú vyššiu rýchlosť. Aby taká kolobežka mohla jazdiť aj po pozemných komunikácií, je vybavená obmedzovačom rýchlosti, ktorý keď zapnete, Vaša rýchlosť nepresiahne limitujúcich 25km / h

Neplaťte viac, ako musíte!

Niektorí predajcovia sa snažia na motorových kolobežkách zarobiť viac peňazí tým, že sa vydávajú za renomovanú značku, alebo dokonca za výrobcu a ohovárajú ostatné predajcu. Oficiálne výrobcu alebo zastúpenia firmy, ktorá by mala tento typ kolobežky v SR / EÚ registrovaný, neexistuje. Konkurencia, vydávajúci sa za značku v skutočnosti odoberá od rovnakého výrobcu ako my.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Ďalšie informácie
TOPlist